Powrót

Tytuły, puchary, turnieje, emocje – słowem CLEAREX Chorzów ma 20 lat!!!

2 grudnia 2015 CLEAREX Chorzów obchodzi 20-te urodziny. W tak zwanym międzyczasie wywalczyliśmy m.in. pięć razy mistrzostwo Polski, wystąpiliśmy w turnieju finałowym Pucharu UEFA, gościliśmy w Chorzowie zawody tego cyklu, zdobyliśmy prestiżowy Puchar Forda w belgijskim Genk.

W elicie gramy 17-ty sezon z kolei. A przy tym wszystkim CLEAREX był i jest związany z tym samym miastem, tą samą halą, tym samym strategicznym sponsorem.

Byliśmy i jesteśmy klubem stabilnym. Nie mieliśmy zawirowań stawiających pod znakiem zapytania nasz dalszą grę.

Zaczęło się prozaicznie. Od turnieju dla pracowników kilku firm o Puchar Prezesa CLEAREX-u. Wygraliśmy i zapadła decyzja, by zbudować drużynę z prawdziwego zdarzenia. Zaczęła swoją drogę od szeregu turniejów, w 1997 CLEAREX został zgłoszony do ówczesnej drugiej ligi. Po dwóch latach przyszedł awans do ekstraklasy i od razu pierwsze mistrzostwo Polski beniaminka z Chorzowa.

W ciągu tych 20. lat rozegraliśmy setki meczów. Lepszych i gorszych, bardziej i mniej emocjonujących, wygranych, przegranych i zremisowanych.

Niektóre stały się „węzłowymi przystankami” w tej futsalowej podróży:

8 listopada 2001

Clearex Chorzów w turnieju finałowym Pucharu UEFA

Nasi piłkarze we własnej hali wywalczyli awans pokonując mistrza Rosji Spartaka Moskwa 5:4 (4:1). Wcześniej wygraliśmy ze słowackim SK Program Dubnica 5:3 (2:0).

31 maja 2003

Clearex Chorzów wygrał turniej w Genk po finałowym zwycięstwie nad belgijskim T-Interim Borgerhout w rzutach karnych 2:0. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 (2:2).

To był trzeci występ naszego zespołu w Genk. Wcześniej był półfinał i ćwierćfinał.

8 grudnia 2006

Ostatni mecz półfinałowego turnieju Pucharu UEFA w Chorzowie. Nasz zespół potrzebował do awansu do Final Four wygranej, rywalom wystarczał remis.

Clearex Chorzów – Action 21 Charleroi 3:3 (2:1).

Co przyniosą kolejne lata?

Zobaczymy:)

Na razie ruszamy w drugie 20-lecie.