Powrót

Roman Wachuła nowym trenerem Ruchu

Drużynę Ruchu Chorzów Futsal do końca obecnego sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy prowadzić będzie Roman Wachuła. Z naszym Klubem żegna się wieloletni zawodnik, członek sztabu szkoleniowego i trener Mirosław Miozga, któremu dziękujemy za lata spędzone przy Dąbrowskiego.

To dla mnie trudna decyzja, ale po rozmowie z prezesem Dobrzyńskim uznałem, że nie będę już grał, a tylko trenował i od tego tygodnia pełnię taką rolę. Mam nadzieję, że pójdziemy w dobrym kierunku. Zdajemy sobie sprawę, w jakim położeniu się znajdujemy, ale do rozegrania zostało jeszcze kilka kolejek i dopóki pozostaną matematyczne szanse, nie będziemy się poddawać. Zresztą, Ruch na dużym boisku pokazał, że czasem można zrobić i trzy kroki do tyłu, by ostatecznie wrócić do najwyższej klasy – mówi Roman Wachuła.

38-letni Ukrainiec dotąd był czynnym zawodnikiem Ruchu Chorzów Futsal. Pierwszy raz występował w Chorzowie w sezonie 2019/20 w barwach Clearexu. Tej zimy, po przemianowaniu nazwy na Ruch, wrócił do naszego miasta z GKS-u Futsal Tychy, walcząc na parkietach Fogo Futsal Ekstraklasy, której jest niemalże żywą legendą – jako były zawodnik nie tylko Clearexu, ale też Wisły Kraków, Rekordu Bielsko-Biała, Red Dragons Pniewy, AZS UŚ Katowice czy Piasta Gliwice. Teraz skupi się na obowiązkach szkoleniowych. Legitymuje się futsalową licencją UEFA B.

Z naszym Klubem żegna się natomiast wieloletni zawodnik, członek sztabu szkoleniowego i trener Mirosław Miozga, któremu kłaniamy się za lata spędzone przy Dąbrowskiego. Dziękujemy!

Ruch Chorzów Futsal po 24 kolejkach plasuje się na 14. miejscu w tabeli, otwierając strefę spadkową z dorobkiem 10 punktów. Przed Niebieskimi jeszcze sześć spotkań. Najbliższe – w sobotę o 17:00 z Eurobusem Przemyśl w hali MORiS. Trwa sprzedaż biletów na spotkanie (TUTAJ), które będzie oficjalnym debiutem Romana Wachuły w roli trenera naszego zespołu.

foto: Tomasz Stefanik