Powrót

W Warszawie chcemy pójść za ciosem

Po wygranej u siebie z LSSS Lębork 4:1 nasz zespół w sobotę zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. „Fajnie byłoby pójść za ciosem. Legia jest blisko nas w tabeli, pojedziemy do Warszawy  po trzy punkty” – powiedział Michał Dubiel, który w spotkaniu z LSSS zdobył swoją pierwsza bramkę w sezonie.

„Pierwsze słowo, jakie przychodzi mi na myśl,  to – nareszcie. Ja się przełamałem, ale przede wszystkim przełamała się drużyna. Nie wygraliśmy wcześniej w tym roku, czekaliśmy na zwycięstwo od grudnia, a przerwa na reprezentację ten czas jeszcze wydłużyła. Odetchnęliśmy więc z  ulgą, ale też nie możemy spocząć na laurach. Zostało jeszcze dziewięć meczów i musimy wygrać tyle z nich,  ile się da” – zadeklarował zawodnik.

Październikowy mecz z legionistami w Chorzowie  zakończył się naszą wygraną 2:1, po trafieniach  Przemysława Dewuckiego i Mariusza Segeta.

„Warszawianie zrobili postęp, zgrali się, świadczy o tym choćby ich  wygrana z Rekordem, a to robi wrażenie i jest wydarzeniem w lidze. Fajnie byłoby pójść za ciosem. Trener Andrzej Szłapa mówi, że trzeba jak najszybciej wyjść z dołka, kiedy się przegrywa i tak samo starać się utrzymywać serię zwycięstw, bo to buduje. Tego się trzymamy i z takim nastawieniem pojedziemy do Warszawy” – stwierdził Dubiel.

Przyznał, że Clearex stracił w tym sezonie mnóstwo punktów na własne życzenie.

„Przez swoją indolencję strzelecką,  nieumiejętność dociśnięcia rywala i zamknięcia meczu. Bywało, że prowadziliśmy, a kończyło się remisem lub porażką. Wiele stykowych meczów nam uciekło” zakończył piłkarz.

Początek sobotniego spotkania  w Warszawie o  godz. 18.00.

Transmisja w internecie –  wp.pilot

Aktualna tabela – TUTAJ