Powrót

Wracamy do ligi

Po emocjach związanych ze zdobyciem Pucharu Polski wracamy do rywalizacji ligowej. W sobotę CLEAREX zmierzy się na wyjeździe z broniącą mistrzostwa Polski Gattą Active Zduńska Wola w 23 kolejce ekstraklasy.

To będzie piąty i ostatni pojedynek obu drużyn w tym sezonie futsalowym. W lidze najpierw przegraliśmy w Zduńskiej Woli 2:3 (dwa gole Mikołaja Zastawnika), potem u siebie pokonaliśmy Gattę 5:1 (Wadim Iwanow 2, Tomasz Lutecki, Mikołaj Zastawnik, Piotr Łopuch).

Los skojarzył nas z tym rywalem także w półfinale Pucharu Polski. W Chorzowie było 4:0 (Mateusz Omylak 2, Mikołaj Zastawnik, samobójcza); na wyjeździe przegraliśmy 4:5 (Tomasz Golly 2, Wadim Iwanow, Mikołaj Zastawnik).

Gatta jest co prawda wiceliderem tabeli mając 24 punkty, CLEAREX zajmuje 6 miejsce (16), ale mając jednocześnie na uwadze wyniki ostatnich spotkań między tymi zespołami trudno wskazać faworyta. Na pewno na korzyść gospodarzy przemawia dłuższa przerwa na odpoczynek po sezonie zasadniczym, którą nasi piłkarze wykorzystali na zdobycie Pucharu Polski.

Jak będzie, okaże się ok. godz. 20.00 w sobotę.