Powrót

Wracamy do rywalizacji ligowej

W środę o godz. 18.00 podejmiemy w hali przy ul. Dąbrowskiego 113 Jagiellonię Białystok w meczu 18. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy. Clearex rozpoczął rundę rewanżową od porażki u siebie z Red Dragons Pniewy 1:3. Jagiellonia na wyjeździe przegrała z Constractem Lubawa 0:7.

Później my pauzowaliśmy w lidze, a nasi środowi rywale we własnej fali zremisowali z Red Dragons 2:2.

W międzyczasie rozegrane zostały spotkania 1/32 finału Pucharu Polski. Nasz zespół w Polkowicach pokonał miejscowy 5:3, a białostoczanie na wyjeździe rozgromili Gattę Zduńska Wola 18:1.

„Czeka nas w środę fajne wyzwanie. Potrenowaliśmy, choć nie zabrakło drobnych problemów zdrowotnych. Czeka nas mecz walki. Jagiellonia jest  bardzo dobrym zespołem. Ma dużo indywidualności, gra bardzo agresywnie w obronie, dynamicznie w ataku z częstą wymianą  pozycji. Patrząc na tabelę to mecz z gatunku takich, jakie gra się najlepiej. Z niecierpliwością na niego czekamy” – powiedział trener Clearex-u  Rafał Krzyśka.

Podkreślił, że spotkanie pucharowe z Górnikiem  Polkowice (od 0:3 do 5:3) potwierdziło silę mentalną naszej drużyny.

„Gramy zawsze do ostatniego gwizdka sędziego niezależnie od wyniku, nie odpuszczamy, nie zwieszamy głów i to mi się bardzo podoba” – dodał szkoleniowiec.

Aktualna tabela – https://futsalekstraklasa.pl/

Transmisja w internecie będzie tradycyjnie dostępna na – https://pilot.wp.pl/sport/