Wreszcie!!!

Długo czekaliśmy na pierwsze w tym sezonie punkty i wreszcie są. Po pełnym zwrotów akcji meczu Clearex wygrał z „Czerwonymi Diabłami” 6:3.

Już w 3. minucie nasz zespół objął prowadzenie. Łukasz Biel uwolnił się spod opieki rywali i strzałem po ziemi zaskoczył bramkarza gości. Potem blisko podwyższenia prowadzenia był z bliska Sebastian Brocki, tyle, że posłał piłkę obok słupka. W 12. golkiper Red Devils obronił zarówno Pavlo Puchka obronił uderzenia z bliska Szymona Łuszczcza i Przemysława Dewuckiego.

Kacper Burzej został po raz pierwszy „sprawdzony” chwilę  później przez Piotra Kręckiego. W 14. minucie było 2:0.  Mocny strzał Krzysztofa Salisza obronił co prawda Puchka, ale nadbiegający Guladi Kokoladze pechowo wpakował piłkę do własnej bramki,

Gocie szybko na to odpowiedzieli. Po rozegraniu z autu precyzyjnie przymierzył z dystansu Kręcki, zdobywając kontaktowego gola. Jeszcze przed przerwą wymarzonej okazji nie wykorzystał Biel, pudłując z bliska po akcji i podaniu Salisza.

Wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą, mimo niewielkiego prowadzenia Tymczasem po zmianie stron rywale szybko doprowadzili do remisu. Potem rozpoczął się szturm Clearex-u i bramkarz Red Devils miał co robić. Wreszcie po podaniu Szymona Łuszczka z autu Mariusz Seget znalazł drogę do siatki.  Chojniczanie odpowiedzieli dwoma akcjami, zatrzymanymi przez Burzeja, a w odpowiedzi Przemysław Dewucki zatańczył z piłką na linii końcowej i pokonał z bliska Puchkę .

Na faula bramkarza przyjezdnych na Bielu poza polem karnym sędzia zareagował czerwoną kartką . Między słupkami stanął trener Red Devils  Jacek Burglin, ale nie wykorzystaliśmy dwumontowej gry w przewadze. Zaraz po wyrównaniu sił Sebastian Brocki huknął w poprzeczkę, a przeciwnicy  zdołali zmniejszyć stratę.

W końcówce drużyna z Chojnic grała z lotnym bramkarzem, ale gole zdobywali nasi. Najpierw Seget popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu, potem Maciej Mizgajski świetnie wykończył bardzo fajną akcję zespołu.

Wygraliśmy 6:3, za tydzień jedziemy do Torunia.

Clearex: Kacper Burzej – Krzysztof Salisz, Dominik Jankowski, Szymon Cichy, Łukasz Biel – Maciej Mizgajski, Michał Dubiel, Paweł Barański, Sebastian Brocki – Robert Rotuski, Szymon Łuszczek, Mariusz Seget, Przemysław Dewucki.