Powrót

Zaczęliśmy!!!!

Od początku lipca nasi piłkarze realizowali indywidualne plany treningowe, w poniedziałek spotkali się w hali na pierwszych wspólnych zajęciach, inaugurujących letni okres przygotowawczy.

„ Ten czas zawsze jest najbardziej intensywny w roku. Wiemy już, czego się spodziewać po trenerze, znamy jego schemat działania i to może nam wyjść tylko na plus” – powiedział Mariusz Seget, który gra w barwach Clearex-u od stycznia 2012.

Przyznał, że po krótkim letnim wypoczynku szybko wrócił na siłownię.

„Wcześniejszy, niż zwykle, start przygotowań nie stanowi żadnego problemu. Trzeba po prostu zrobić wszystko, co trzeba przed ligą. Poprzedni sezon był w naszym wykonaniu rollercoasterem. Mogliśmy go skończyć na wyższej pozycji, ale też mogło być gorzej. Trener Andrzej Szłapa na pewno będzie do niego wracał, żeby wyciągnąć wnioski. Myślę, że może być tylko lepiej” – dodał zawodnik.

Jego zdaniem w poprzednim sezonie rywalizacja w ekstraklasie była bardziej wyrównana, niż wcześniej.

„Teraz powinno być podobnie, z tym że więcej zespół będzie zainteresowanych udziałem w walce o medale. Często +zamieszać+ potrafią w pierwszym sezonie beniaminkowie. Jak zwykle jednak, z ocenami trzeba poczekać” – zauważył Seget.

W nowym sezonie ma być rozgrywany – po części zasadniczej – play off z udziałem ośmiu drużyn.

„Musimy więc  przede wszystkim załapać się do tej czołowej ósemki. Może trochę szkoda, że play off nie było w sezonach, kiedy zajmowaliśmy czwarte miejsca. Wtedy dużo lepiej się nam grało z tym wyżej notowanymi rywalami a punkty często traciliśmy z zespołami teoretycznie słabszymi. W sumie jednak nie ma co roztrząsać systemu rozgrywek – jaki będzie, w takim będziemy grać o jak najwyższą pozycję” – stwierdził.

Podkreślił, że cieszy się ze spotkania z drużyną na wspólnym treningu.

„Organizm się zregenerował, teraz czas zacząć pracować” – podsumował Mariusz Seget.

Trener Andrzej Szłapa podkreślił, że jego podopieczni po wakacjach prezentowali się dobrze.

„Widać, że solidnie popracowali indywidualnie. Zaczynamy +na ostro+, już w czwartek rozegramy pierwszy sparing z AZS UŚ Katowice” – powiedział szkoleniowiec.

W inauguracyjnych zajęciach nie wziął udziału Szymon Cichy, który w niedzielę zakończył grę w Akademickich MŚ. Zabrakło też kontuzjowanych Bartłomieja Sitko, Mykyty Mozheiko i Oliviera Nadolskiego.