Powrót

Zaczynamy decydującą walkę o Puchar Polski

W piątek o 18.30 CLEAREX Chorzów zagra na wyjeździe z bielskim Rekordem w pierwszym meczu finałowym Pucharu Polski. Rewanż 3 maja o 18.00  w Chorzowie. Obie drużyny rozpoczęły drogę do decydującej rozgrywki od 1/16 finału. CLEAREX na wyjeździe pokonał Berland OSiR Komprachcice 3:0 (bramki Mateusz Omylak dwie, Szymon Łuszczek), Rekord w Lublinie wygrał z miejscowym AZS UMCS 8:4.

W kolejnej fazie nasz zespół u siebie wyeliminował MKF Solne Miasto Wieliczka 1:0 (Mikołaj Zastawnik), a bielszczanie w Gliwicach wygrali ze Starą PA Novą   5:1. W ćwierćfinałach  CLEAREX  nad morzem nie dał szans AZS Uniwersytet Gdański 5:2 (Tomasz Golly, Szymon Łuszczek, Tomasz Lutecki, Mikołaj Zastawnik, Mateusz Omylak), Rekord ograł  na wyjeździe Słomniczankę Słomniki 6:0.

Wreszcie w półfinałowych dwumeczach nasz zespół okazał się lepszy od mistrza Polski Gatty Active Zduńska Wola (4:0 w Chorzowie, porażka 4:5  w Zduńskiej Woli). A lider tabeli ekstraklasy trafił na rudzką Gwiazdę, którą rozbił na wyjeździe 10:1, a w rewanżu było 2:0.

Jak widać z powyższego zestawienia los raczej dotychczas sprzyjał bielszczanom, bo trafiali za  każdym na niżej notowanych rywali.

W lidze tegoroczni finaliści PP rozegrali już oczywiście ze sobą dwa spotkania. Bardzo się od siebie różniące.  W październiku u siebie zagraliśmy fatalnie, co skończyło się wysoką porażką 0:9. W lutowym rewanżu  przegraliśmy  po ciężkim boju, błędzie sędziów i golu zdobytym przez rywali ręką  2:3 (Mateusz Omylak, Tomasz Lutecki).

W tabeli ligowej Rekord nas wyprzedza, ale to z pewnością nie będzie miało wpływu na pucharowe zmagania.

Rywalizacja o trofeum toczy się po raz 17. Obaj tegoroczni finaliści mają już na koncie zdobycie pucharu. CLEAREX zwyciężył w edycji 2003/04. Wtedy turniej Final Four odbywał się w Jaworznie. Nasza drużyna w półfinale pokonała Akademię Słowa Poznań 3:0, a w decydującym spotkaniu wygraliśmy 2 maja 2004 z ekipą Holiday Chojnice 4:2. CLEAREX sięgnął wtedy po puchar wygrywając wszystkie kolejne mecze.

Bielszczanie zdobyli puchar w 2013 po finałowej wygranej z gospodarzem Final Four Pogonią’04 Szczecin 4:3 po dogrywce.

A co się będzie działo w finałach w tym roku?  Z obu meczów planowane są transmisje w telewizji Sport Klub. Wszystko będzie jasne 3 maja wieczorem, po rewanżowym spotkaniu w Chorzowie. Niezależnie od transmisji, na pewno warto zobaczyć pojedynek w hali. Już teraz serdecznie na niego zapraszamy.