Powrót

Zaczynamy „urodzinowy” sezon

 

„Chcemy grać o szósty tytuł mistrza Polski” – powiedział Zdzisław Wolny, menedżer naszego klubu, podczas przedsezonowej konferencji prasowej w przytulnym, eleganckim, 4-gwiazdkowym hotelu „Gorczowski” w Chorzowie.

„Obchodzimy 20-lecie 2 grudnia. Mamy bardzo poważne plany, które być może troszkę będziemy musieli zweryfikować. Zaprosiliśmy na jubileuszowy mecz hiszpańską Barcelonę. Na razie wiemy, że grudniu jej przyjazd jest niemożliwy. Zaproponowaliśmy późniejszy termin i czekamy na odpowiedź. Alternatywą jest portugalska Benfica Lizbona. Oczywiście w obu przypadkach chcemy pokryć koszty przylotu i pobytu” – wyjaśnił Zdzisław Wolny.

„Nasz drużyna została przebudowana, doszło pięciu nowych zawodników. Nie boimy się powiedzieć tego, że ponownie chcemy grać o tytuł mistrza Polski. Poprzednie 6 – 7 lat było nieudanych. W ostatnim sezonie po raz pierwszy poważnie zajrzało nam w oczy widmo spadku. Końcówka była nerwowa. W sporcie nie można planować, ale chcemy powalczyć o szóste mistrzostwo dla klubu i  miasta. Zależy nam, by grać dobrą piłkę, taką do przodu” – podkreślił.

„W każdym meczu powalczymy o trzy punkty. Zespół jest nowy, ale doszli doświadczeni zawodnicy, z fajnymi CV i jeden młody, bardzo zdolny” – stwierdził kapitan naszej drużyny Mirosław Miozga, który w barwach CLEAREX-u wywalczył wszystkie pięć tytułów.

Siódmy sezon w drużynie zaczyna Krzysztof Salisz.

„To oczywiście szczególny dla nas sezon. Uważam, że po letnich wzmocnieniach jesteśmy w stanie powalczyć o najwyższe cele” – podsumował.

Nowy sezon CLEAREX zainauguruje w poniedziałek o 19.30 wyjazdowym meczem z wicemistrzem Gattą Active Zduńska Wola. To spotkanie będzie transmitowane w telewizji Orange Sport.