Powrót

Zagraliśmy skuteczniej, choć mogło być lepiej

CLEAREX zagrał z Gwiazdą w zestawieniu dalekim od optymalnego z powodu trwającej serii urazów:  Patryk Puzio/Łukasz Leoniak – Szymon Łuszczek, Karol Zdunek, Artur Kubicki, Mariusz Seget – Mateusz Omylak, Maciej Mizgajski, Robert  Świtoń,  Krzysztof Krzywoń oraz Robert Gładczak.

Nasi piłkarze zagrali  skuteczniej, niż tydzień wcześniej w pierwszym letnim sparingu w Słomnikach, choć wynik mógł być dużo wyższy. Już w pierwszej połowie mogliśmy prowadzić zdecydowanie wyżej, bo Mariusz Seget trafił z bliska w słupek, a pojedynki oko w oko z bramkarzem gości przegrali Artur Kubicki i Mateusz Omylak. Po 30 minutach prowadziliśmy 2:1 po trafieniach Artura Kubickiego i Karola Zdunka.Rudzianie kontaktową bramkę zdobyli po rogu w ostatnich sekundach przed przerwą. Wcześniej trzykrotnie skutecznie interweniował Patryk Puzio.

Drugą część zaczęliśmy od uderzenia Mateusza Omylaka w słupek. Mecz zrobił się otwarty, szybki. Miał okazje do zaprezentowania swoich możliwości Łukasz  Leoniak, szans na pokonania golkipera przyjezdnych nie wykorzystali z kolei Seget i Robert Gładczak. Podwyższył na 3:1 Omylak zamykając akcję przy dalszym słupku po dograniu Roberta Świtonia. Potem po podaniu Gładczaka pod poprzeczkę huknął Szymon Łuszczek, wreszcie z piłką wjechał do siatki Seget ibyło 5:1. Gwiazda jeszcze odpowiedziała drugim trafieniem i to było na tyle.

Za tydzień w kolejnym sparingu podejmiemy o tej samej porze drugoligowy zespół GSF Gliwice.