Powrót

Zmiany kadrowe po rundzie

 

Krystian Brzenk, Bartosz Siadul i Kamil Kmiecik nie zagrają wiosną w barwach CLEAREX-u Chorzów. „Kontrakty z tymi zawodnikami zostały rozwiązane za porozumieniem stron” – wyjaśnił trener naszego zespołu Marcin Waniczek.

Przypomniał, że  kadra latem została powiększona w porównaniu do wcześniejszych założeń. Po rozegraniu całej rundy nadszedł czas na analizy i decyzje.

„Rozczarowanie rundą? Tak. Cały czas uczymy się jako zespół futsalu, który jest piekielnie skomplikowaną grą. Usłyszałem na szkoleniu w Mediolanie od jednego z hiszpańskich trenerów, że to gra dla starych ludzi. Chodziło raczej o doświadczenie. Czołowi zawodnicy najlepszych drużyn w Europie mają powyżej 30 lat. Nam zabrakło jesienią tego doświadczenia, cwaniactwa, umiejętności przepchnięcia meczów na styku, które mogły wygrać oba zespoły. A jeśli byliśmy lepsi, to nie potrafiliśmy tego udokumentować. Teraz czeka nas trochę luzu, a potem praca, aby te stykowe mecze przechylać na swoją korzyść. To jest najważniejsze. Jeśli się nam uda, to druga runda będzie dla nas dobra. Gdy wszyscy będziemy cierpliwi, wyniki przyjdą. Oczywiście zrobimy wszystko, by stało się to jak najszybciej” – podsumował nasz szkoleniowiec.

Tego wolnego zawodnicy CLEAREX-u nie będą mieli zbyt wiele, luz ograniczy się praktycznie tylko do dni świątecznych.