Powrót

Adam Wędzony: liczę na komplet punktów w sobotę

Po reprezentacyjnych emocjach wraca Statscore Futsal Ekstraklasa. W sobotnie południe  CLEAREX podejmie ekipę Red Dragons Pniewy.  Transmisja w nSport+. „Mam nadzieję, że ta przerwa nie wybiła nas z meczowego rytmu.  Liczę na komplet punktów, choć łatwo nie będzie” – powiedział Adam Wędzony.

Oba zespoły są w połowie rywalizacji półfinałowej Pucharu Polski. „Smoki” pokonały w pierwszym spotkaniu LSSS Lębork 6:4, my w środę u siebie  będziemy odrabiali stratę z Gliwic, gdzie przegraliśmy z Piastem 1:4.

Nasza drużyna będzie w najbliższym czasie grała osłabiona brakiem Mikołaja Zastawnika, który  doznał poważnej  kontuzji podczas zgrupowania kadry narodowej.

„Oczywiście  bardzo szkoda Mikołaja.  To dla nas duża strata. Będziemy sobie musieli bez niego jakoś poradzić. Pokazaliśmy już nie raz, że potrafimy grać w wąskim składzie. Mam nadzieję, że w sobotę uda się nam wygrać, a potem  przepchniemy też półfinał  Pucharu Polski” – dodał nasz zawodnik.

Podkreślił,  że zespół z Pniew prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze, zarówno w lidze, jak i w rywalizacji pucharowej.

Wędzony świetnie drybluje, potrafi się uwolnić spod opieki rywali i ….lubi notować bramkowe asysty.

„Kiedy widzę kolegę ustawionego w lepszej pozycji,  to po prostu zagrywam, zamiast strzelać. Wolę podać,  ale jeśli nadarza się okazja, staram się też sam skończyć akcję” – wyjaśnił.

Oby w sobotę były i asysty, i gole, i trzy punkty.

Aktualna tabela znajduje się TUTAJ