Powrót

Bartłomiej Krzywicki: rywalizacja korzystna dla wszystkich

W czwartkowym sparingu między słupkami bramki CLEAREX-u zadebiutował nasz nowy zawodnik Bartłomiej Krzywicki (3.07.1992). „Wiem, że czeka mnie rywalizacja o miejsce w składzie, ale to bardzo korzystne. I dla wszystkich bramkarzy, i dla zespołu” – powiedział.

Krzywicki w hali bronił barw GAF Omega Gliwice, ma też za sobą spory bagaż doświadczeń z dużego boiska (Piast Gliwice, Ruch Chorzów, ostatnio Sparta Lubliniec).

„Gra na trawie jest z pewnością mniej intensywna. Czasem w meczu można mieć przecież jedną, dwie sytuacje. W futsalu jest inaczej. Trzeba być cały czas bardzo skoncentrowanym. W hali pada więcej goli. Bramkarz może popełnić błąd i zostać jeszcze bohaterem meczu. Na dużym boisku często zostaje kozłem ofiarnym. Mimo, że to różniące się od siebie istotnie dyscypliny, mnie udawało się godzić grę na obu boiskach. Ale ostatecznie postawiłem na futsal.  W Clearex-ie czuje się od początku bardzo dobrze. Kilku zawodników znałem wcześniej. Poza tym wszyscy są bardzo otwartymi ludźmi, ja też. Więc szybko nawiązaliśmy dobry kontakt” – dodał nasz nowy gracz.

Przypomnijmy, że oprócz niego w grudniu zawodnikiem Clearex-u został Ukrainiec Wadim Iwanow, który przyszedł do nas  z Red Devils Chojnice. I też „od ręki” wkomponował się w zespół, co było widać zarówno na boisku podczas treningów czy sparingu, jak i poza nim.