Ostre strzelanie CLEAREX-u w przedświątecznym sparingu

CLEAREX Chorzów  wygrał z 1. ligowym Berlandem Komprachcice 13:1 (3:0, 5:0, 5:1) w przedświątecznym sparingu rozegranym w czwartek w chorzowskiej hali.

Bramki dla naszego zespołu: Wadim Iwanow pięć, Mikołaj Zastawnik trzy, Daniel Wojtyna dwie, Tomasz Golly, Piotr Łopuch, Mateusz Omylak; dla gości: Michal Zboch.

CLEAREX: Paweł Pstrusiński, Bartłomiej Krzywicki,Damian Purolczak – Mariusz Seget, Mateusz Omylak, Piotr Łopuch, Daniel Wojtyna – Wadim Iwanow, Szymon Łuszczek, Mikołaj zastawnik, Tomasz Golly oraz Tomasz Lutecki.

Mecz trwał 3 x 20 minut bez zatrzymywania czasu. Udane debiuty w naszych barwach zaliczyli pozyskani w grudniu Wadim Iwanow (ostatnio Red Devils Chojnice) i bramkarz Bartłomiej Krzywicki (poprzednio GAF Omega Gliwice).

Spotkanie miało jednostronny przebieg. Mogliśmy wygrać w większych rozmiarach, bo okazji – po szybkich, widowiskowych akcjach – było mnóstwo. Goście w trzeciej tercji wykorzystali jedną ze swoich bardzo nielicznych sytuacji.

Wysoką formę strzelecką zaprezentował Iwanow, dobrze rozumiejący się na boisku z nowymi kolegami. Daniel Wojtyna zdobył widowiskową bramkę głową, uprzedzając interweniującego bramkarza rywali.

Miło było nam gościć w naszej hali trenera zespołu z Komprachcic Dariusza Lubczyńskiego. Przed laty w naszej hali zaprezentował jako piłkarz rzadki przykład fair play w meczu pucharowym z CLEAREX-em.