Powrót

Czas na starcie z Constractem

W sobotę o 16.00 nasz zespół zagra na wyjeździe z Constractem Lubawa w meczu inaugurującym 12. kolejkę STATSCORE  Futsal Ekstraklasy. „Na pewno będzie się działo” – uważa bramkarz Clearex-u Rafał Krzyśka.

Jak wiadomo planowane na miniony weekend spotkanie z bielskim Rekordem  zostało przełożone na 1 grudnia.  Drużyna z Lubawy w tej serii przegrała u siebie z GI Malepszy Futsal Leszno 5:8, tracąc wszystkie gole po przerwie.  Wcześniej Constract uległ na wyjeździe bielszczanom 1:6.

Clearex  ostatnio najpierw  w Chorzowie wygrał z Górnikiem Polkowice 8:1,  w Gdańsku pokonał tamtejszy AZS UG 5:2.

Sytuacja w tabeli wygląda następująco  –  TAK

„Jeżeli będziemy dobrze grać w obronie, bramkarz będzie miał mniej pracy. Czeka nas z pewnością ciężki mecz na szybkim parkiecie” – dodał Krzyśka.

Podkreślił, że w poprzednich sezonach nasza drużyna miała problemy z teoretycznie słabszymi rywalami.

„Fajnie, że teraz to łamiemy i potrafimy z takimi przeciwnikami wygrywać. Analizowaliśmy spotkanie Constractu z GI Malepszy. To był taki radosny futsal, myślę, że w sobotę będzie inaczej. Znamy  moce i słabe strony gospodarzy, wydaje mi się, że jesteśmy dobrze przygotowani” – stwierdził nasz bramkarz.

Przyznał, że wie, jak czuje się drużyna po dwóch porażkach.

„Na pewno rywale przed własną publicznością będą chcieli się jak najszybciej rzucić na nas i ułożyć sobie spotkanie. My mamy taki charakter, że  walczymy do końca. Choć czasami nam czegoś brakuje, to ambicji i walki  w tym sezonie nie można nam odmówić” – podsumował Rafał Krzyśka.

W poprzednim sezonie na wyjeździe przegraliśmy z Constractem 2:6 ( dwa gole Sebastiana Brockiego), w Chorzowie było 2:1 (Przemysław Dewucki, Krzysztof Salisz).

Transmisja sobotniego meczu będzie dostępna na wp.pilot