Powrót

Czas na trochę wypoczynku po udanym sezonie

Nowy sezon ekstraklasy ruszy dopiero pod koniec września z racji baraży o finały ME, jakie rozegra wcześniej kadra. Mamy zatem chwilę przerwy przed rozpoczęciem okresu treningowego. Piłkarze odpoczywają po udanym sezonie, szkoleniowcy mogą się zająć dopinaniem planu letnich przygotowań.

Jak już informowaliśmy współpracownicy Mirosława Miozgi  – Jakub Lubas i Tomasz Ulfik – mają od  niedawna licencje UEFA Futsal B.

Do ich zdobycia konieczne było prowadzenie dziennika kursu, zdanie trzech egzaminów teoretycznych i jednego praktycznego oraz udział w czterech kilkudniowych  sesjach.

„Trzecia edycja kursu trwała od marca i zakończyła się w Bielsku-Białej 8 czerwca. Wykładowcami byli  m.in. Jose Antonio Maria Pazos, Sito Rivera czy Andrea Bucciol. Zajęcia obejmowały m.in. wykłady i pokazy praktyczne w hali prowadzone przez trenerów –  edukatorów, warsztaty w podgrupach i prowadzenie treningu przez uczestników na zadany temat” – wyjaśnił Jakub Lubas.

Egzamin praktyczny obejmował opracowanie konspektu lekcji treningowej i przeprowadzenie zajęć z drużyną. Na egzaminie teoretycznym trzeba się było wykazać m.in. znajomością   teorii sportu i przepisów gry w futsal.

„I trzeba powiedzieć, że wszystkie te sprawdziany nie należały do łatwych” – przyznał Lubas.

To tyle teoria. Już niedługo ta wiedza wyniesiona z kursów trenerskich będzie musiała zostać przełożona na konkretne działania z naszą drużyną, aby ja jak najlepiej przygotować do kolejnych rozgrywek.