Powrót

Daniel Krawczyk: zamierzam jeszcze postrzelać

Daniel Krawczyk zagrał „z marszu” w sobotnim sparingu, strzelił trzy gole, świetnie rozumiał się z nowymi kolegami klubowymi, mimo braku wspólnych treningów.  A gdzie okres wkomponowywania się do zespołu? „To efekt doświadczenia. Po prostu trochę lat już gram. I zamierzam swój dorobek bramkowy w ekstraklasie powiększyć” – śmiał się nowy gracz CLEAREX-u po meczu.

38-letni zawodnik, najskuteczniejszy strzelec futsalowej ekstraklasy w historii (324 trafienia), ma prostą receptę na utrzymanie tak wysokiej formy fizycznej i strzeleckiej.

„Cały czas gram, latem, podczas przerwy w rozgrywkach halowych zawsze jest beach soccer, który poprawia technikę. I to tyle” – wyjaśnił zawodnik.

O takich graczach mówi się, że piłka ich „szuka” pod bramką rywali. Tak też było w sobotę.

„Pamiętajmy, że to był sparing, w lidze będzie inaczej, trudniej. Mocniejsi przeciwnicy, dojdą przecież nerwy, presja. Ale chcę jeszcze postrzelać. Kiedy pojawiła się szansa gry w CLEAREX-ie,  postanowiłem z niej skorzystać. Wiem, że jeśli teraz bym wypadł ekstraklasy, powrót do niej mógłby być trudny. Dlatego cieszę się, że tu jestem. Mam nadzieję powalczyć z drużyną o coś fajnego w tym sezonie”- dodał snajper.