Jesteśmy w Final Four Pucharu Polski !!!!!

CLEAREX Chorzów zremisował na wyjeździe z KGHM Euromaster Chrobry Głogów 3:3 (2:1) w wyjazdowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Bramki zdobyli: Mariusz Seget, Krzysztof Salisz i Robert Gładczak. Pierwszy mecz w Chorzowie zakończył się wynikiem 2:2, co oznacza, że do turnieju finałowego awansował CLEAREX!!!!!!!!

CLEAREX: Damian Purolczak – Robert Gładczak, Daniel Wojtyna, Paweł Budniak, Mariusz Seget oraz Krzysztof Salisz, Tomasz Golly, Mateusz Omylak, Szymon Łuszczek,  Mikołaj Zastawnik.

Wiadomo bylo przed wyjazdem do Głogowa, że spacerek nas tam nie czeka. Decydowała o tym bardzo wysoka stawka rewanżu, a dodatkowo wynik pierwszego spotkania otwierał możłiwość dla różnych scenariuszy.Końcowy efekt okazał się korzystny, ale awans kosztował naszych piłkarzy mnóstwo sił i nerwów.

Prowadzenie zmieniało się często, losy spotkania ważyły się do końca. Na szybkiego gola Mariusza Segeta odpowiedzieli rywale, . Potem jeszcze przed przerwą znów dał nam przewaę trafieniem Krzysztof Salisz. Po 9 drugiej części  minutach ponownie był remis.

Mało tego. Przy stanie 2:2 drugą żółtą kartką ukarany został Daniel Wojtyna, wyleciał z boiska, a nasz zespół przez dwie minuty musiał grać w osłabieniu. Gospodarze to wykorzystali i wyszli na prowadzenie.

Wyrównał po pięknej akcji Robert Gładczak. Końcówka była niezwykle emocjonująca i zacięta. Głogowianie do awansu potrzebowali wygranej. Wycofali bramkarza, stworzyli dwie dobre sytuacje, ale nie dali rady. Turniej finałowy z udziałem czterech drużyn zostanie rozegrany na przełomie kwietnia i maja.

W sobotę zagramy ponownie w Glogowie, tyle że w meczu o ligowe punkty. I tym razem będziemy potrzebowali ich kompletu.Ale na razie cieszmy się, bo wydarliśmy awans i  jesteśmy w finałowym turnieju Pucharu Polski.