Powrót

Mikołaj Zastawnik wrócił do treningów

Reprezentacyjny piłkarz CLEAREX-u Chorzów Mikołaj Zastawnik wrócił do treningu po kontuzji kolana, jakiej nabawił się podczas styczniowego meczu z Portugalią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

„Ze zdrowiem jest już coraz lepiej. Podczas ostatniego zgrupowania kadry (przy okazji dwumeczu z Norwegią w Łodzi) mogłem się intensywnie rehabilitować. Dwa treningi dziennie po dwie godziny były w pełni wykorzystane. Do tego zajęcia  z fizjoterapeutą,  siłownia, basen. Pracowałem minimum sześć godzin dziennie. bardzo mi to pomogło.Cieszę się, że mogłem tam pojechać” –  powiedział zawodnik , który dołączył do naszej drużyny podczas czwartkowego treningu.

Dodał,  że zdaje sobie sprawę, czego musi jeszcze unikać podczas  piłkarskich zajęć w pierwszych dniach.

„Mogę już biegać,  strzelać,  mam nadzieję, że jeszcze w marcu będę mógł też zagrać w meczu. Zobaczę, jak się będę czuł, jak się będę prezentował w treningach  Myślę, że jeśli dobrze odbuduję mięśnie, nic złego nie powinno się stać ” – stwierdził.

Mikołaj ma za sobą  sporo kontaktów z lekarzami w czasie gry w naszym klubie.

„Tylko w tym sezonie było tego sporo. Mam nadzieję, że wyczerpałem limit już w ogóle. Myślę, że niewiele osób w moim wieku ma tyle takich + przygód + za sobą. Liczę, że to się skończy i będę mógł się skupić na grze i na tym, by drużynie” – zakończył  piłkarz.