Powrót

Sebastian Leszczak: skupiamy się na sobotnim meczu

Naszych piłkarzy czekają dwa mecze we własnej hali – w sobotę podejmiemy P.A. Novą Gliwice w walce o ligowe punkty, a w środę bielski Rekord w ćwierćfinale Pucharu Polski. ”Skupiamy się na tym pierwszym spotkaniu. Musimy udowodnić, że jesteśmy drużyną lepszą, skuteczniejszą”- podkreślił  Sebastian Leszczak, który dołączył do klubowych kolegów po zgrupowaniu kadry narodowej i dwóch starciach  z Norwegią w eliminacjach ME.

„To nie były spacerki, ale  na pewno nie odbije się to na mojej dyspozycji podczas gry w sobotę. Rywalizacja z teoretycznie słabszymi rywalami w lidze stwarza nam sporo problemów. Ten sezon, niestety, to pokazał. Dlatego musimy być bardzo skupieni, bo chcemy wygrywać, zdobywać punkty. Liczę, że zagramy fajny mecz, a  o Rekordzie Bielsko – Biała pomyślimy później” – zaznaczył  Leszczak.

Tabela Statscore Futsal Ekstrakalsy – dostępna tutaj –pokazuje, że faworytem sobotniego starcia będzie CLEAREX. Takie kalkulacje często jednak zawodzą, choć jesienny mecz w Gliwicach wygraliśmy przekonująco 6:1. Gole dla CLEAREX-u  zdobyli wtedy Przemysław Dewucki (dwa) oraz Adam Wędzony, Maciej Mizgajski, Mariusz Seget plus bramka samobójcza.