Mnóstwo sytuacji i jeden gol – AZS UŚ pokonany 1:0

CLEAREX-u Chorzów wygrał u siebie w czwartkowym sparingu z  AZS UŚ Katowice 1:0 po golu Wadima Iwanowa. (5). Bramek w tym spotkaniu mogło paść kilkanaście. Mecz trwał w sumie 70 minut (2×20 +30) bez zatrzymywania czasu.

CLEAREX: Rafał Krzyśka/Patryk Puzio – Krzysztof Salisz, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Golly, Sebastian Leszczak – Szymon Łuszczek, Wadim Iwanow, Adam Wędzony, Mariusz Seget oraz Mateusz Mrowiec, Michał Tkacz, Łukasz Biniok, Michał Winciersz.

Przez niemal cały mecz stroną dominującą był nasz zespół. To miał być sparing „na ostro” i taki był. W 5 minucie precyzyjnym uderzeniem z daleka bramkarza gości zaskoczył Wadim Iwanow. Wydawało się, że „worek” z bramkami został rozwiązany.

Tymczasem strzelaliśmy w kolejnych akcjach w golkipera AZS, w słupek (Szymon Łuszczek, Sebastian Leszczak), poprzeczkę (Leszczak i Mariusz Seget).

Były sytuacje sam na sam (choćby Wadima Iwanowa), szansę na podwyższenie wyniku z przedłużonego rzutu karnego miał jeszcze Leszczak. I nic.

Katowiczanie częściej zagrażali naszej bramce w trzeciej „tercji”. Patryka Puzio w jednej akcji dwukrotnie wyręczyła poprzeczka, a w końcówce obronił przedłużony rzut karny.