Powrót

Olivier Nadolski: chcę wrócić jako dużo lepszy bramkarz

21-letni golkiper naszego zespołu Olivier Nadolski na skutek poważnej kontuzji nie grał przez cały poprzedni sezon. Teraz trenuje już normalnie z zespołem.  „Staram się tę sytuację przekuć w korzyć i wrócić do gry jako dużo lepszy bramkarz” – podkreślił zawodnik.

Młody gracz ponad rok temu, podczas ostatniego, już posezonowego, treningu,  doznał urazu kolana. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że wymagała  zabiegu i długiej rehabilitacji.

„Wszystko ze zdrowiem jest już w porządku. W ciągu minionych dwóch miesięcy  trenowałem niemal codziennie. Na początku, kiedy wchodziłem w ciężki trening, czułem pewne obawy, ale teraz jest już wszystko OK. Cieszę się grą, tym, że mogę ćwiczyć przy pełnym obciążeniu” – dodał Olivier.

Przyznał, że o miejsce między słupkami bramki Clearex-u łatwo nie będzie

„Muszę walczyć o to, żeby grać. Tutaj miejsca w składzie za darmo nie ma. Trzeba robić swoje. Konkurencja jest duża, ale ja jej chcę. Dzięki niej się rozwijam. Zależy mi na tym, by  rywalizować z najlepszymi. Nie bałem się, że mogę nie wrócić na boisko. Wyznaczałem sobie krótkoterminowe cele i szedłem do przodu. Z jednej strony  sytuacja była rzeczywiście strasznie pechowa, z drugiej – patrząc z perspektywy czasu, nic nie dzieje się bez przyczyny. Dużo się w międzyczasie zmieniło w moim życiu, staram się to wszystko  przekuć w korzyść i wrócić jako dużo lepszy bramkarz. Po prostu – stało się i tyle” – podsumował Nadolski.