Powrót

Pierwszy letni trening, Tomasz Golly zostaje

Piłkarze CLEAREX-u Chorzów spotkali się w poniedziałek na pierwszym treningu, inaugurującym przygotowania do nowego sezonu. W zajęciach wziął udział nasz nowy zawodnik Sebastian Brocki oraz Tomasz Golly, który zostaje w zespole.

Tomek przeszedł testy i wkrótce rozpocznie intensywne szkolenie, po którym zostanie strażakiem. Udało się to jednak wszystko tak poukładać, że będzie mógł również wesprzeć drużynę  na boisku.

„Po kontuzji kolana nie ma już śladu, nie czuję żadnego bólu. Na pewno jako strażak fizycznie  będę przygotowany zawsze znakomicie” – stwierdził z uśmiechem piłkarz.

„Operacja Mikołaja Zastawnika  to oczywiście dla nas problem, wiadomo, co znaczy dla naszego zespołu.  Na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Szykujemy się do meczów półfinałowych Pucharu Polski, a to wypada nam jeden z podstawowych graczy. Tomek zdecydował się nam w tej sytuacji trochę pomóc” – powiedział trener CLEAREX-u Mirosław Miozga.

Jego zdaniem Sebastian Brocki zdąży się wkomponować w zespół do meczów pucharowych z Gattą Active Zduńska Wola. Pierwsze spotkanie, na wyjeździe, zagramy 15 sierpnia, rewanż cztery dni  później u nas.

„Sebastian był wyróżniającym się zawodnikiem w pierwszej lidze, strzelał dużo bramek. Zespól Heiro Rzeszów z nim w składzie był dwa razy lepszy. Wiadomo, że ekstraklasa to trochę inny poziom, ale myślę, że  da sobie radę. Oby jego statystyki u nas pozostały takie same, jakie miał w pierwszej lidze” – ocenił szkoleniowiec.

Podkreślił, że jest zadowolony z wznowienia normalnych treningów.

„Wreszcie coś się zaczyna dziać. Przerwa była strasznie długa z powodu koronawirusa, nie było wiadomo, co będzie, czy będziemy grali. Czekamy na mecze pucharowe i  – jak to w Chorzowie – chcemy wygrać wszystko. A jak będzie – zobaczymy” – zakończył Mirosław Miozga