Powrót

Trzy punkty, setne ekstraklasowe gole Leszczaka i Dewuckiego

Nasi piłkarze dotrzymali słowa i zagrali na „maxa” z broniącym się przed spadkiem  zespołem z Brzegu. Dyktowaliśmy warunki niemal przez całe spotkanie, swoje setne trafienia w ekstraklasie zanotowali Sebastian Leszczak i Przemysław Dewucki.

Goście mieli swoje sytuacje, ale bardzo dobrze spisywał się broniący przez większość spotkania Mateusz Bednarczyk. W drugiej części dwa razy piłka odbiła się od słupków naszej bramki.

CLEAREX był w sobotni wieczór skuteczniejszy. Prowadzenie dał nam Leszczak, potem po jego zagraniu z rzutu wolnego drogę do siatki rywali znalazł z bliska Dewucki. Gredar zdołał odpowiedzieć tuż przed przerwą, kiedy kontrę dobrze skończył Wilson Tavares.

Po zmianie stron znów Leszczak dał nam dwubramkową przewagę. Mogło być, gdyby piłka nie odskoczyła ustawionemu przed pustą bramką Danielowi Krawczykowi. Bednarczyk wyszedł obronną ręką z pojedynku sam na sam, a chwilę później Krawczyk z Leszczakiem przepchnęli się przez defensywę przyjezdnych i było 4:1.

Szkoleniowiec Gredaru zadecydował o wprowadzeniu lotnego bramkarza. Długo nie przynosiło to żadnego zagrożenia, ale w końcu Dawid Witek zmniejszył rozmiary porażki.

Za tydzień w sobotę zakończymy sezon wyjazdowym starciem z GI Malepszy Futsal Leszno.