Powrót

W sobotę gramy w Gliwicach

CLEAREX Chorzów zmierzy się w sobotę na wyjeździe z Piastem Gliwice w meczu 9 kolejki Futsal Ekstraklasy. Początek spotkania o godz.16.00, transmisja w internecie na tvcom.pl. Bezpośredni link znajduje się tutaj

Będzie to dla nas pierwszy mecz w nowej gliwickiej hali, która dotąd raczej gospodarzom nie przynosiła szczęścia. Piast przegrał u siebie wszystkie trzy spotkania, w ogóle ma na koncie jedno zwycięstwo i z trzema punktami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Ale też trzeba pamiętać, że gliwiczanie mają dwa zaległe spotkania do rozegrania.

Nasz zespół z 14 punktami jest w tabeli czwarty. W ostatniej kolejce po fantastycznej grze pokonaliśmy we własnej hali Acanę Orła Futsal Jelcz-Laskowice 5:1. Gdyby udało się w sobotę utrzymać taką dyspozycję, można by uznać, że powinniśmy sobie poradzić. Po pauzie za czerwoną kartkę wraca do składu Maciej Mizgajski.

Tyle teoria. W praktyce w tym sezonie gramy na razie dość nierówno, przeplatając świetne mecze, dużo słabszymi. Być może ten problem udało się przezwyciężyć. Czy tak się stało, okaże się w sobotę po południu.