Porażka w Gliwicach

CLEAREX Chorzów przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:3 (1:1) w piątkowym meczu 9 kolejki Futsal Ekstraklasy. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Tomasz Golly (3); dla gospodarzy: Sergio Parra Bonilla (6), Sebastian Szadurski (37), Rafał Franz (38).

CLEAREX: Rafał Krzyśka – Maciej Mizgajski, Krzysztof Salisz, Adam Wędzony, Sebastian Leszczak – Szymon Łuszczek, Mikołaj Zastawnik, Wadim Iwanow, Tomasz Golly oraz Robert Świtoń.

Być może mecz ułożyłby się inaczej, gdyby Sebastian Leszczak wykorzystał świetną sytuację  w 1 minucie. Tak się nie stało, ale i tak objęliśmy prowadzenie szybko. Po zablokowanym uderzeniu Wadima Iwanowa piłkę przejął Tomasz Golly i pokonał gliwickiego bramkarza.

Gospodarze wyrównali po solowej akcji Sergio Parry, którego nie zdołaliśmy zatrzymać.

W drugiej połowie dominowaliśmy, częściej strzelaliśmy, gliwiczanie praktycznie tylko się bronili. Jednak nie potrafiliśmy znaleźć recepty na golkipera Piasta, albo też brakowało  spokjnego wykończenia dobrych sytuacji. Na domiar złego rywale wyprowadzili kontrę w 37 minucie  i prowadzili 2:1.

Trener Mirosław Miozga natychmiast poprosił o „czas” i wycofał bramkarza. Lotnym został Mikołaj Zastawnik. I zaraz mógł być remis, tyle,że  po strzale Sebastiana Leszczaka piłka odbiła się od słupka. Nacieraliśmy do końca i …. gola – do pustej bramki – zdobyli  przeciwnicy. W efekcie przegraliśmy 1:3.

Za tydzień, w piątek o 20.00 zagramy siebie z Gattą Active Zduńska Wola.