Powrót

Szymon Łuszczek: punktować od początku

„Rok temu mieliśmy pechowy początek sezonu, dotknęło nas wtedy wiele nieszczęść, kontuzji. Straty z pierwszej fazy rozgrywek spowodowały braki na finiszu. Teraz musimy się skupić i punktować od startu rywalizacji” – uważa kapitan CLEAREX-u Chorzów Szymon Łuszczek.

„W odróżnieniu od poprzedniego lata,  nie mamy obecnie żadnej kontuzji. Myślę, że to już to jest godne uwagi. Sebastian Blicharz bardzo mocno przemyślał przygotowania. To widać podczas ciekawych treningów. Teraz  pracuje się zupełnie inaczej,  niż kiedyś” – dodał doświadczony zawodnik.

Podkreślił znakomitą atmosferę panującą w naszym zespole.

„Co prawda to taki czas pewnej beztroski, ale ta atmosfera  przejdzie – mam nadzieję – na sezon i to mocno zaprocentuje, podobnie jak duża stabilizacja składu” – zaznaczył.

W przeszłości CLEAREX był trudny do pokonania w chorzowskiej hali.

„I chcemy, żeby to wróciło, żeby mecze u nas wyglądały tak, jak kiedyś. Będziemy oczywiście dążyli do tego, by zdobywać  punkty u siebie i na wyjazdach, bo w ten sposób mamy szansę wywalczyć medal, który ostatnio uciekł nam w ostatniej chwili . Jesteśmy rzecz jasna świadomi, że dużo zespołów myśli tak samo i rywalizacja będzie ogromna” – podsumował Szymon Łuszczek.