Powrót

Trener po meczu w Warszawie: doceniam walkę, koncentrację, zaangażowanie

„Doceniam walkę, koncentrację, zaangażowanie drużyny, wywiązanie się z założeń taktycznych. Tylko tą drogą mogliśmy ten wynik osiągnąć. Gdybyśmy uniknęli paru błędów, pewnie byśmy wygrali” – ocenił trener Clearex-u Andrzej Szłapa niedzielne, wyjazdowe spotkanie z Legią Warszawa, zakończone remisem 4:4.

„Kiedy się prowadzi 3:2,  4:3  i remisuje,  to jest wrażenie straty dwóch  punktów. Z drugiej strony – przegrywaliśmy 1:2. Wiadomo, że Legia w tym momencie jest na fali, wygrała z Rekordem. Mecz był dla nas trudny. Udało się utrzymać passę meczów bez porażki, szkoda, że nie wygraliśmy drugi raz z rzędu. Ogólnie z przebiegu gry może remis jest sprawiedliwy” – podsumował szkoleniowiec.

W sobotę, po raz pierwszy po wielomiesięcznej przerwie, zagrał w barwach naszego zespołu Robert Rotuski. Wrócił na parkiet po poważnej kontuzji kolana i – niestety – musiał opuścić boisko w trakcie spotkania.

„Ten powrót okazał się niefortunny. Dmuchaliśmy na zimne, bardzo długo, cierpliwie czekaliśmy, zrobiliśmy wszystko, by powrót był udany. Zaprezentował się dobrze, nie popełniał błędów. Niestety, zszedł z dużym bólem, czeka go diagnoza. Jest nam wszystkim bardzo przykro, przeżyliśmy to bardzo.” – dodał Szłapa.

Przypomnimy, że Robert urazu nabawił się 8 maja 2021 podczas meczu z LSSS Lębork.