Powrót

Wyjazdowy weekend naszych drużyn

Pierwszy zespół w Lesznie (18:00), a rezerwy – w Tarnowskich Górach (19:30). Przed Ruchem wyjazdowa sobota zarówno w Fogo Futsal Ekstraklasie, jak i III lidze śląskiej.

W trzeciej tegorocznej kolejce Ekstraklasy, pierwszych punktów pod szyldem Ruchu szukać będziemy w Lesznie. Tamtejszy Futsal to 5. drużyna tabeli, legitymująca się 33 punktami. W styczniu ulegli Dremanowi Opole, wygrali w Łodzi oraz – w PP – w Lęborku. W rundzie jesiennej w Chorzowie padł wynik Niebiescy zajmują przedostatnią, 15. pozycję z sześcioma „oczkami”. W tym roku kończyli na tarczy spotkania z AZS UW Wilanów oraz Piastem Gliwice, z kolei tydzień temu pokonali 10:4 drugoligowego Orła Futsal Jelcz-Laskowice w ramach 1/32 finału Pucharu Polski.

– Do Leszna jedziemy z nadziejami – mówi Wojciech Dobrzyński, prezes Ruchu Chorzów Futsal. – Chłopcy są mocno nakręceni, by przywieźć teraz coś z wyjazdu, a następnie pójść za ciosem w środowym domowym meczu z FC Toruń, na który ruszyła już sprzedaż biletów (TUTAJ), dlatego mocno zapraszamy wszystkich kibiców. Po wygranej w Pucharze Polski wróciła wiara, sporo nam to dało. Drużyna z Leszna to rywal trudny, wymagający mocnej gry w defensywie, ale też będący w stanie popełniać błędy. Chcąc zapunktować, trzeba będzie je wykorzystać.

W sobotę o kolejne punkty walczyć też będą rezerwy Ruchu w III lidze śląskiej. Nasza drużyna po dwóch ubiegłotygodniowych dwócyfrowych wygranych z TSMT Rybnik Futsal Club zajmuje 3. miejsce w tabeli. Teraz zawita do Tarnowskich Gór na starcie z przedostatnią w stawce TS Tarnowiczanką. Początek o 19:30.