Powrót

Zaczynają się wielkie emocje

CLEAREX Chorzów czwartkowym wyjazdowym meczem z FC Toruń rozpocznie rywalizację w grupie mistrzowskiej futsalekstraklasy.  Transmisję będzie można obejrzeć w internecie (link – https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Futsal/Liga-Ekstraklasa/Sezona-2017-2018/163043-FC-Torun-Clearex-Chorzow-(Ekstraklasa-Grupa-mistrzowska-23-kolejka).htm

Nasz zespół zakończył sezon zasadniczy na czwartym miejscu, torunianie – na trzecim. Strata CLEAREX-u do czwartkowego rywala wynosi dwa punkty. I już to gwarantuje wielkie emocje.

Nasi piłkarze mają za sobą udaną serię sześciu kolejnych zwycięstw. Oczywiście świetnie byłoby ją teraz przedłużyć, ale rywale z pewnością są innego zdania. Tym bardziej, że ekipa z Torunia też ostatnio prezentowała się dobrze, wygrywając trzy razy z rzędu na koniec fazy zasadniczej.

W tym sezonie oba spotkania z tym przeciwnikiem wygraliśmy. Na wyjeździe 3:2 (dwa gola Mikołaja Zastawnika i jeden Wadima Iwanowa), w Chorzowie 5:3 (trzy razy Sebastian Leszczak,  po jednym Wadim Iwanow i Piotr Łopuch).

Do zakończenia rozgrywek zostało pięć kolejek, margines błędu jest niewielki. Każda porażka ma duże znaczenie, bo możliwości odrabiania strat będą się kurczyć. Dlatego w czwartek od 18.00 – a dla pewności od 17.55 – wszyscy trzymamy kciuki za naszą drużynę.