Powrót

Zadanie zrealizowane

Nasz zespół był faworytem sobotniego spotkania i się z tej roli wywiązał. Goście mieli niewiele do powiedzenia, przegrali wyraźnie i żegnają się ze STATSCORE Futsal Ekstraklasą.

Czasami w takich spotkaniach jest problem ze strzeleniem pierwszego gola. Ten obowiązek wziął na siebie– jak na kapitana przyznało – Szymon Łuszczek, już w drugiej minucie.

Od tego momentu naszym grało się pewnie łatwiej, czego efektem kolejne gole. Mogło ich być zresztą zdecydowanie więcej. Można powiedzieć, że każdy miał szansę wpisać się na listę strzelców. Skorzystało z tej okazji sześciu naszych piłkarzy.

Gdańszczanie walczyli ambitnie przez całe spotkanie, stworzyli kilka razy zagrożenie pod naszą bramką, ale skończyło się na jednym trafieniu, kiedy nastąpiło krótkie rozprężenie w naszych szeregach.

Mieliśmy ten mecz wygrać i zadanie zostało zrealizowane. W najbliższym spotkaniu podejmiemy w sobotę 7 maja Constract Lubawa. To będzie mecz „telewizyjny”, czyli rozgrywany w samo południe. Cztery dni później na wyjeździe zagramy z bielskim Rekordem.

Clearex: Mateusz Bednarczyk – Szymon Łuszczek, Maciej Mizgajski, Michał Dubiel, Sebastian Brocki – Krzysztof Salisz, Mykyta Mozheiko, Szymon Cichy, Mariusz Seget oraz Przemysłąw Dewucki, Dominik Jankowski, Dominik Niemczyk.