Powrót

Zmiana w sztabie szkoleniowym CLEAREX-u

Trenerem CLEAREX-u Chorzów został  Rafał Krzyśka. Zastąpił Mirosława Miozgę, który podjął decyzję o rezygnacji z funkcji. Krzyśka pozostaje równocześnie bramkarzem naszego zespołu.

Mirosław Miozga prowadził drużynę CLEAREX-u od 10 lutego 2017. Niespełna trzy miesiące później świętowaliśmy zdobycie Pucharu Polski, po wygranej finałowej batalii z bielskim Rekordem. Pod kierunkiem tego trenera zespół wywalczył brązowy medal w ekstraklasie w sezonie 2018/19. Mirosław Miozga pozostaje w zarządzie naszego klubu, będzie też współpracował z Wojciechem Dobrzyńskim w zakresie szkolenia  grup młodzieżowych CLEAREX-u.

„Coś się wypaliło, skończyło. To nie była oczywiście łatwa decyzja, tyle lat jestem przecież związany z CLEAREx-em, ale doszedłem do wniosku, że coś trzeba zmienić. Pewne rzeczy nam się w  grze ciągle nie udawały” – skomentował Miozga.

Rafał Krzyśka dołączył do naszej ekipy 17 listopada 2017 i od tego czasu jest bramkarzem numerem jeden.  Golkiper grał m.in.  w Gwieździe Ruda Śląska czy AZS UŚ Katowice bronił przed przeprowadzką do CLEAREX-u barw zespołu niemieckiej ekstraklasy  VFL 05 Hohenstein-Ernstthal.

Krzyśka ma licencję trenerską UEFA Futsal B, od dłuższego czasu był członkiem sztabu szkoleniowego CLEAREX-u.  Pierwszym jego sprawdzianem w nowej roli będą sierpniowe spotkania w Pucharze Polski. W półfinale zmierzymy się z Gattą Active Zduńska Wola (16 wyjazd i 19 sierpnia w Chorzowie).