Powrót

Michał Tkacz zasila szeregi Ruch Chorzów Futsal

32-letni rozgrywający to pierwszy zawodnik, który tej zimy wzmacnia futsalową drużynę Niebieskich.

– To duże wyróżnienie. Jestem wychowankiem Ruchu, miałem przyjemność współpracować z prezesem Siemianowskim. Gra dla Ruchu jest spełnieniem marzeń z dzieciństwa – mówi Michał Tkacz.

Dla rozgrywającego to powrót do Chorzowa. W latach 2013-15 występował rozegrał w Clearexie niemal 50 meczów na poziomie Ekstraklasy. Potem bronił barw Gwiazdy Ruda Śląska, Remedium Pyskowice, AZS UŚ Katowice, Futsal Club 2016 Siemianowice, AZS Lublin czy – ostatnio – Sośnicy Gliwice. Dla tej ostatniej w rundzie jesiennej zdobył 6 bramek na poziomie Fogo Ekstraklasy. Z Ruch Chorzów Futsal związał się umową do końca sezonu.

– Widać po tabeli, że sytuacja jest trudna, ale jako drużyna wierzymy w utrzymanie. Liczę, że zmiana nazwy, marka Ruchu, będzie miała na to duży wpływ – przyznaje Michał Tkacz, który wszedł w skład stowarzyszenia przemianowanego z Clearexu na Ruch i na czwartkowym walnym zgromadzeniu został powołany na członka Komisji Rewizyjnej.

– Skupiam się na graniu, ale jeśli tylko zarząd będzie potrzebował mojej pomocy w innych kwestiach, pozostaję do dyspozycji – podkreśla Tkacz.

Runda rewanżowa Fogo Futsal Ekstraklasy rusza 7 stycznia, Ruch zainauguruje ją wyjazdowym spotkaniem w Warszawie z AZS Wilanów. Pierwszy mecz w hali MORiS przy Dąbrowskiego – w środę 10 stycznia z Piastem Gliwice.