Powrót

11:2 w pierwszym meczu Ruchu Chorzów Futsal, budowa drużyny na finiszu!

Futsalowa drużyna Niebieskich w swym pierwszym występie po przemianowaniu z Clearexu na Ruch odniosła sparingowe zwycięstwo 11:2 z GKS-em Futsal Tychy.

Bramki w spotkaniu z 3. zespołem południowej grupy I ligi zdobywali Kamil Swoboda (2), a także Michał Tkacz, Roman Wachuła, Łukasz Borkowski, Sebastian Brocki, Marcin Ceglarek, Dawid Kostorz, Jakub Grzybowski i zawodnik testowany (2). W podstawowym czasie gry było 7:1, potem w hali w Tychach rozegrano jeszcze dodatkowe 20 minut.

– Biorąc pod uwagę, że dołączyło do nas sześciu zawodników, sparing ten wyglądał bardzo optymistycznie. W pierwszych dwóch zmianach zespoły dopiero rozgrzewały się, badały, ale potem nasza przewaga była już ewidentna i do końca pierwszej połowy prowadziliśmy już 5:0 – relacjonuje Wojciech Dobrzyński, prezes Ruch Chorzów Futsal.

Po przemianowaniu Clearexu na Ruch, naszą drużynę zasilili Michał Tkacz i Jakub Grzybowski z Sośnicy Gliwice, Roman Wachuła z GKS Futsal Tychy oraz Krzysztof Salisz z FC Silesia Box Siemianowice Śląskie. – Jesteśmy w trakcie dopełniania formalności z dwoma kolejnymi zawodnikami – informuje prezes Dobrzyński. Przy Dąbrowskiego dłużej nie będą z kolei występować przez lata związani z Clearexem Maciej Mizgajski i Przemysław Dewucki, którym dziękujemy za wiele sezonów, podczas których reprezentowali Chorzów w futsalowej elicie.

Pierwszy mecz o punkty – historyczny – Ruch Chorzów Futsal rozegra w niedzielę w Warszawie z AZS UW Wilanów, sklasyfikowanym na 10. pozycji Fogo Futsal Ekstraklasy. Niebiescy zajmują 15. miejsce z 6 punktami i 7 „oczkami” straty do rywali znad strefy spadkowej.

– W Warszawie spodziewamy się trudnego meczu, ale w zespole jest nadzieja. Powinna z nas wyjść waleczność, niebieski charakter. Nie poddajemy się – podkreśla Wojciech Dobrzyński.

Równolegle z przygotowaniami do niedzielnego meczu, trwają też działania organizacyjne przed premierowym występem futsalistów Ruchu w Chorzowie – a ten już za tydzień, w środę 10 stycznia w hali MORiS z Piastem Gliwice (18:00). Wkrótce będziemy informować o sprzedaży biletów, o gadżetach czy strojach, ale już teraz zapraszamy wszystkich Niebieskich na Dąbrowskiego!

GKS Futsal Tychy – Ruch Chorzów Futsal 2:11 (grano 3×20 minut)
Bramki: Hartstein (s), testowany – testowany 2, Swoboda 2, Tkacz, Wachuła, Borkowski, Brocki, Ceglarek, Kostorz, Grzybowski.

Ruch Chorzów Futsal: testowany, Kisielov – Borkowski, Brocki, Ceglarek, Swoboda, Harstein, Jankowski, Grzybowski, Wachuła, Tkacz, testowany ,testowany, Salisz, Seget, Kostorz; trenerzy: Mirosław Miozga i Wojciech Dobrzyński.